متفاوت ترین شبکه اجتماعی در ایران

بلاگ كاربران


معجزاتی از امام زمان (عج)

1- محمد بن ابراهیم بن مهزیار می‌گوید:

پس از شهادت امام حسن عسگری علیه السلام  من نسبت به امامت فرزندش، امام زمان علیه السلام، تردید داشتم. روزی پدرم اموال بسیاری (از خمس (سهم امام علیه السلام)) را برداشت تا با کشتی به عراق ببرد. من نیز برای بدرقه پدرم خارج شدم. اما پدرم هنگامی که به کشتی سوار شد، مبتلا به تب بسیار شدیدی شد و به من گفت: فرزندم مرا باز گردان! مرا باز گردان که این نشانه مرگ است.

او را به خانه باز گرداندم. پدرم به من وصیت کرد و گفت: در مورد این اموال خدا را در نظر بگیر. و جان به جان آفرین تسلیم کرد.

پس از فوت پدر، با خود گفتم او وصیت درستی درباره این اموال نکرد، آنها را با خود به عراق می برم، در آنجا خانه ای اجاره می کنم و جریان را با هیچ کس در میان نمی گذارم. اگر فرزند امام حسن عسگری امام باشد، حتما خود به دنبال این اموال خواهد فرستاد؛ در غیر این صورت آنها را صدقه می دهم.

راهی عراق شدم و در کنار شط، خانه اجاره کردم. پس از چند روز، فرستاده امام مهدی برای من نامه ای آورد که در آن نشانی دقیق و مقدار اموال بیان شده بود.

با دیدن نامه، اموال را به فرستاده امام تحویل دادم. پس از این ماجرا چند روز دیگر در آن خانه ماندم تا اینکه از طرف امام این پیام به من رسید که: تو را به جای پدرت منصوب کردیم. پس خدای را سپاس بگذار.

 

2-  علی بن الحسین بن بابویه نامه ای به حسین بن روح نوشت و از او خواست که آن را به امام زمان علیه السلام برساند. در آن نامه از امام درخواست کرده بود دعا کند خدا به او فرزندی عطا کند. امام زمان علیه السلام در پاسخ او مرقوم فرمود: ما برای تو در پیشگاه خداوند دعا کردیم. به زودی صاحب دو فرزند نیکوکار خواهی شد.

طولی نکشید که علی بن حسین پدر دو فرزند به نام‌های ابوجعفر و ابو عبدالله شد. ابوجعفر می گفت: من به دعای صاحب الامر علیه السلام متولد شدم. و همواره به این موضوع افتخار می کرد.

منابع:

بحارالانوار، ج51،‌ ص310، حدیث 31 ---------- غیبه الشیخ.

 

بحارالانوار، ج51،‌ ص 306، حدیث 22 ----------- فهرست النجاشی.

به اشتراک بگذارید : google-reader yahoo Telegram
نظرات دیوار ها


mina0073
ارسال پاسخ

ممنونم

hes110
ارسال پاسخ

ممنون از همگی

AZAD
ارسال پاسخ

ممنون
اللهم عجل لولیک الفرج

shadi1357
ارسال پاسخ

اللهم عجل لولیک الفرج
مرسی ازبلاگتون

holy
ارسال پاسخ