متفاوت ترین شبکه اجتماعی در ایران

بلاگ كاربران


ی ماه‌های اخیر اخبار مختلفی از ورود محدود اسکناس‌های ۱۰ هزار تومانی تقلبی از سوی مردم به همراه مستندات آن اعلام شده است. 

به گزارش تسنیم، زمانی که اسکناس 10 هزار تومانی برای اولین بار رونمایی شد با توجه به توضیحات مسئولان بانک مرکزی کمتر کسی فکر می کرد که روزی این اسکناس با برخی از آن ویژگی های امنیتی جعل شود.

در ماه های اخیر اما برخی مردم با اسکناس های 10 هزار تومانی تقبلی مواجه شده اند؛ این نوع اسکناس با ترفندهای مختلف در بازار افزایش یافته و متاسفانه موجب هدر رفت پول برخی از مردم شده است.

افزایش اسکناس های جعلی 10 هزار تومانی تنها به شهر تهران مربوط نمی شود چراکه در سایر شهرها نیز گزارش هایی رسیده که بیانگر افزایش رد و بدل شدن این نوع اسکناس است.

 

در ادامه مشخصات امنیتی اسکناس های 10 هزار تومانی که توسط بانک مرکزی چاپ شده است را مشاهده می کنید.

مراقب 10 هزار تومانی تقلبی باشید (+عکس)

مراقب 10 هزار تومانی تقلبی باشید (+عکس)

باتوجه به ذکر مشخصات امنیتی اسکناس 10 هزار تومانی، در ادامه تصاویر اسکناس جعلی را مشاهده خواهید کرد که این اسکناس جعلی، فاقد تصویر دوم و پنهان حضرت امام خمینی (ره)، نخ امنیتی پنهان بانک مرکزی و عبارت مخفی 10000 ریال است و با کمی دقت از سوی مردم قابل شناسایی است.

مراقب 10 هزار تومانی تقلبی باشید (+عکس)

مراقب 10 هزار تومانی تقلبی باشید (+عکس)

و در این بخش تصویر اسکناس اصلی 10 هزار تومانی برای مشاهده به نمایش گذاشته می شود.

مراقب 10 هزار تومانی تقلبی باشید (+عکس)

مراقب 10 هزار تومانی تقلبی باشید (+عکس)

برخی شهروندان معتقدند که روش ترویج اسکناس جعلی 10 هزار تومانی در بازار هنگام سوار شدن به تاکسی هاست! البته افزایش اسکناس جعلی 10 هزار تومانی موجب شده تا برخی از فروشگاه ها نمونه جعلی را پشت صندوق خود نصب کنند و هنگام دریافت اسکناس 10 هزار تومانی با دقت تمام جوانب امنیتی آن را چک نمایند.

اما باتوجه به اینکه هنوز بانک مرکزی گزارشی از جعل اسکناس 10 هزار تومانی دریافت نکرده است ولی بازهم باید مردم هنگام دریافت این نوع از اسکناس نهایت دقت را به خرج دهند تا مبادا نمونه جعلی به دست شان نیفتاده باشد.

به اشتراک بگذارید : google-reader yahoo Telegram
نظرات دیوار ها


bahare24
ارسال پاسخ

ممنون