متفاوت ترین شبکه اجتماعی در ایران

دیوار کاربران


آرش
آرش
۱۴۰۱/۱۱/۱۱


shab
shab
۱۴۰۱/۱۱/۰۴

امیدهایِ دروغین و خودفریبی‌ها سال‌ها ما را عقب انداخته ! من فکر می‌کنم امیدِ دروغین بدتر از ناامیدی‌ست‌ ؛ چون ناامیدی باعث می‌شود که ما دست به عمل بزنیم .

- جدال با جهل؛ بهرام بیضائی.555+

00arminkarimi
00arminkarimi
۱۴۰۱/۱۱/۰۱

ஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜ

امروز اینجا ده ساله شدم
مرسی که توو این ده سال منو تحمل کردید ❤ ✿◕ ‿ ◕✿

ஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜ

https://msgol.ir/wp-content/uploads/2022/09/Orange-rose.jpg
ஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜஜ۩۞۩ஜ

shab
shab
۱۴۰۱/۱۰/۲۵

قلاده‌ی اطاعت از زر و زور به گردن خیلی‌ها افتاده، همه گرفتار جان خود شده‌اند، هر آدم ساده‌ای را که سر به کار خود دارد، چندین جاسوس در میان گرفته‌اند و اگر یکی از تملق قلدران و زورمندان سرباز زند، با اشاره‌ی چشم و ابروی‌ هر بی سر و پایی حسابش‌ را
می‌رسند. قتل و خونریزی مباح شده است، گریه و شیون را در گلو خفه می‌کنند.
همه مجبورند خود را خوشحال و خندان نشان دهند، مجالس‌ عیش همه جا برپاست‌، در حالی که در کلبه‌های تاریک غم‌زده دیگران خون می‌گریند، فحشاء‌ و دزدی، تملق و کاسه‌لیسی قباحت خود را از دست داده و هر کار می‌کنند، به دروغ می‌کشد، نماز و روزه و آداب و مناسک دینی و تلاوت کتاب خدا، همه‌ وسیله‌ی تظاهر است. سجود و رکوعی‌ که به آستان خاکی حضرت حق می‌شد، در بارگاه دشمنان خلق گذارده می‌شود.

مقتل
غلامحسین_ساعدی555+

raha1374
raha1374
۱۴۰۱/۱۰/۲۱


Nnnn
Nnnn
۱۴۰۱/۱۰/۱۶

شاکلیم

خزان
خزان
۱۴۰۱/۱۰/۱۴


shab
shab
۱۴۰۱/۰۹/۰۸

در خیابان های شهر راه می روم و به چهره ها، به حالت مردم، به اندامشان، به حرکات و به نگاه های بی رمقشان می نگرم. هرچه بیشتر نگاه میکنم بیشتر از خودم می پرسم چه بر سر نوع بشر آمده است؟ در واقع به جای نوع بشر همه جا نقاب می بینم: نقاب اندوه، نقاب کینه و بغض و نقاب پریشانی.

گاهی اوقات به نظرم می رسد که طلسمی شوم و خبیث بر سر شهر سایه افکنده است. وقتی همه خوابیده بودند جادوگری قدرتمند لبخند را از روی لبان مردم زدوده و به جای آن اندوه و کدورت بر چهره ها پاشیده است. فقط بغض و کینه، تهاجم و زورگویی برای انسان ها باقی گذاشته است.

حرکت_انسانم_آرزوست (ماتیلدای عزیز)
سوزانا_تامارو
نادیا_معاون


+555

─═ह☞ԹՊiՌՅԽ☜ह═─
─═ह☞ԹՊiՌՅԽ☜ह═─
۱۴۰۱/۰۹/۰۵هرچند خوشم نمیاد ازت

Nnnn
Nnnn
۱۴۰۱/۰۹/۰۵

وطن در آتش و خون و سکوتِ بی طرفان
گلوله سهم شرف،گل برای بیشرفان...!