متفاوت ترین شبکه اجتماعی در ایران

بلاگ كاربران


 


دو خاطره از "گم شدن مداد سیاه‌" دو مرد در مدرسه؛


مرد اول می‌گفت:

«چهارم ابتدایی بودم. در مدرسه مداد سیاهم را گم کردم، وقتی به مادرم گفتم، سخت مرا "تنبیه" کرد و به من گفت که "بی‌مسئولیت و بی‌حواس" هستم. آن قدر تنبیه مادرم برایم سخت بود که "تصمیم گرفتم" دیگر هیچ وقت دست خالی به خانه برنگردم و "مدادهای دوستانم" را بردارم. روز بعد نقشه‌ام را عملی کردم. هر روز یکی دو مداد کش می‌رفتم تا اینکه تا آخر سال از تمامی دوستانم مداد برداشته بودم. ابتدای کار خیلی با ترس این کار را انجام می‌دادم ولی کم‌کم بر ترسم "غلبه" کردم و از نقشه‌های زیادی استفاده کردم تا جایی که مدادها را از دوستانم "می‌دزدیدم" و به خودشان می‌فروختم. بعد از مدتی این کار برایم عادی شد. تصمیم گرفتم کارهای بزرگتر انجام دهم و کارم را تا کل مدرسه و دفتر مدیر مدرسه "گسترش" دادم. 

خلاصه آن سال برایم "تمرین عملی دزدی حرفه‌ای" بود تا اینکه حالا تبدیل به یک "سارق حرفه‌ای" شدم!


مرد دوم می‌گفت:

«دوم دبستان بودم. روزی از مدرسه آمدم و به مادرم گفتم مداد سیاهم را گم کردم. مادرم گفت خوب "بدون مداد چکار کردی؟"

گفتم؛ از دوستم مداد گرفتم. مادرم گفت خوبه و پرسید که دوستم از من "چیزی نخواست؟" خوراکی یا چیزی؟ گفتم نه. چیزی از من نخواست. 

مادرم گفت؛ پس او با این کار سعی کرده به دیگری "نیکی" کند، ببین چقدر زیرک است. پس تو چرا به دیگران نیکی نکنی

گفتم؛ چگونه نیکی کنم؟ 

مادرم گفت؛ دو مداد می‌خریم، یکی برای خودت و دیگری برای کسی که ممکن است مدادش گم شود. آن مداد را به کسی که مدادش گم مي‌شود می‌دهم و بعد از "پایان درس" پس می‌گیرم. خیلی شادمان شدم و بعد از عملی کردن پیشنهاد مادرم، احساس "رضایت" خوبی داشتم آن قدر که در کیفم مدادهای اضافی بیشتری می‌گذاشتم تا به نفرات بیشتری کمک کنم.

با این کار، هم "درسم" خیلی بهتر از قبل شده بود و هم "علاقه‌ام" به مدرسه چند برابر شده بود. "ستاره کلاس" شده بودم به گونه‌ای که همه مرا صاحب مدادهای ذخیره می‌شناختند و همیشه از من کمک می‌گرفتند. حالا که بزرگ شده‌ام و از نظر علمی در "سطح عالی" قرار گرفته‌ام و تشکیل خانواده داده‌ام، صاحب "بزرگترین جمعیت خیریه شهر" هستم.»


"به نظر شما، چقدر "تربیت کودکی" در آینده انسان نقش دارد؟؟"

به اشتراک بگذارید : google-reader yahoo Telegram
نظرات دیوار ها


RAD_
ارسال پاسخ

تربیت تاثیر فوق العاده زیادی در آینده بچه داره..تقریبا همه افرادی که باهاشون در ارتباط بودم و حس کردم که آدم درست و فهمیده ای هستن؛ تحقیق کردم و‌دیدم والدینشون روی تربیتش کار کردن...مخصوصا مادر

Sana70
ارسال پاسخ

جالب بود، ممنون

Negin_A
ارسال پاسخ
مريم
ارسال پاسخ

نقش مادر در زندگی خیلی موثرِ
جالب بود مطلب جدید بود جایی نخوندم

mona_rt
ارسال پاسخ
samil
ارسال پاسخ

واقعا همینه که توضیح دادین نقش تربیت خیلی مهمه...ممنون بزرگوار

AZAD
ارسال پاسخ

منم , مامانم خیلی خوب بودش
تشکر بلاگ خوبی بود