متفاوت ترین شبکه اجتماعی در ایران

بلاگ كاربران


به نقل از : https://cutt.ly/K8eixin

زگیل تناسلی که در حال حاضر آمار مبتلایان آن رو به افزایش است، یکی از شایع ترین بیماری‌های مقاربتی شناخته می شود. سوال مشترک بسیاری از افرادی که به این عارضه مبتلا هستند این است که برای درمان زگیل تناسلی به کدام دکتر مراجعه کنیم؟ در این مقاله بطور کامل به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت، پس با ما همراه باشید:

بیماری زگیل تناسلی یکی از شایع ترین بیماری‌های مقاربتی است که از طریق رابطه جنسی منتقل می شود و عامل آن ویروس HPV یا پاپیلوما انسانی است. این بیماری بسیار مسری است و با اولین تماس جنسی با فرد آلوده به سرعت منتقل می‌شود.

اچ پی وی تیپ‌های مختلفی دارد که برخی از آنها به شکل زائده‌های زگیل تناسلی در ناحیه اندام‌های تناسلی ظاهر می‌شوند.

برخی از گونه های اچ پی وی خطرناکند و می توانند در زنان منجر به سرطان دهانه رحم شوند.

مشاهده زائده های برجسته و تقریبا هم رنگ پوست در اطراف ناحیه تناسلی و حتی داخل دهان (در صورت داشتن رابطه اورال یا دهانی) می تواند نشانه ابتلا به این عارضه باشد. 
ویژگی های دکتر خوب برای زگیل تناسلی
مهم ترین قدم در درمان این عارضه، مراجعه به یک پزشک متخصص و با تجربه است. ویژگی های دکتر خوب برای زگیل تناسلی شامل موارد زیر است:
پزشک باید تخصص و دانش کافی برای تشخیص دقیق این ویروس را داشته باشد
داشتن تجربه درمان های موفق و رضایت بیماران
ارائه توضیحات کامل به بیمار درمورد بیماری و نحوه درمان آن 
ارائه توضیحات کامل درمورد روش درمان و مزایا و معایب این روش
درک کردن شرایط بیمار و بررسی وضعیت او بعد از درمان
برای درمان زگیل تناسلی به چه دکتری مراجعه کنیم؟
اما نکته دیگر در انتخاب دکتر زگیل تناسلی، تخصص پزشک مورد نظر است که می‌تواند به جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه به شما کمک کند. اگر برای شما هم این سوال پیش آمده پزشکی که به آن مراجعه می کنید باید چه تخصصی داشته باشد؟ در ادامه پاسخ سوالتان را خواهیم داد:
دکتر زنان
خانم ها معمولا با مشاهده علائم ظاهری زگیل، برای تشخیص قطعی و همچنین درمان بیماری به دکتر زنان مراجعه می‌کنند. حتی در مواقع بسیاری این بیماری توسط دکتر زنان تشخیص داده می‌شود. 
معمولا دکتر زنان با انجام معاینه و آزمایشات مربوطه مثل تست پاپ اسمیر می تواند ویروس hpv را تشخیص دهد، اما بسیاری از این پزشکان تخصص و تجهیزات کافی برای درمان این عارضه را ندارند. 
بنابراین اگر به دنبال دکتر برای تشخیص زگیل تناسلی هستید، می‌توانید به دکتر زنان مراجعه کنید اما به احتمال قوی برای درمان زگیل تناسلی زنان به یک پزشک دیگر ارجاع داده می‌شوید.
دکتر جراح عمومی
اگر قصد دارید زگیل تناسلی تان را درمان کنید، دکتر جراح عمومی که تجربه کافی در زمینه کرایو و لیزر زگیل تناسلی را داشته باشد یکی از بهترین گزینه هاست.
بسیاری از مردم فکر می‌کنند که متخصص جراح نمی‌تواند به عنوان دکتر زگیل تناسلی شناخته شود، اما این باور اشتباه است.
داشتن تخصص و تجربه درمان های موفق در دو روش کرایو (انجماد و فریز کردن) و لیزر (از بین بردن زگیل با اشعه لیزر) و همچنین استفاده از تجهیزات به روز از موارد پر اهمیت در درمان این عارضه است.
به این مقاله نیاز دارید : هزینه لیزر زگیل تناسلی
متخصص اورولوژی(اورولوژیست)
دکتر متخصص جراحی کلیه، مجاری ادرار و تناسلی برای آقایان مناسب ترین گزینه است. 
اورولوژیست بطور کامل با آناتومی دستگاه تناسلی آقایان آشناست و به همین دلیل یکی از بهترین گزینه های درمان زائده های داخل مجاری ادرار آنهاست.
بنابراین اگر دچار زائده های بزرگ یا داخل مجاری ادرار هستید، می توانید پزشک اورولوژ را به عنوان دکتر خوب برای درمان زگیل تناسلی انتخاب کنید. البته مهارت و تجربه پزشک هم یکی از نکات بسیار مهم است تا دچار عوارض و مشکلاتی مثل عود مجدد نشوید.

به اشتراک بگذارید : google-reader yahoo Telegram
نظرات دیوار ها


helya
ارسال پاسخ