متفاوت ترین شبکه اجتماعی در ایران

بلاگ كاربران


کرایو زگیل تناسلی یا فریز کردن (ویدئو، هزینه و عوارض)

کرایوتراپی زگیل تناسلی یک روش رایج برای از بین بردن زائده‌های زگیل است که با انجماد و ذوب سلول‌های هدف، زائده‌ها را از بین می‌برد. اگر زائده‌های زگیل تناسلی در مردان و زنان بعد از مدتی خود به خود یا بعد از مصرف دارو از بین نرفت، کرایو زگیل تناسلی یک گزینه مناسب برای درمان قطعی این عارضه است. البته روش کرایو برای درمان زگیل‌های سایر نواحی بدن هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کرایو زگیل تناسلی یا فریز کردن چیست؟

کرایو زگیل تناسلی یک روش درمان سرپایی است که معمولا با استفاده از بی حسی موضعی و در مطب یا کلینیک انجام می‌شود. پزشک متخصص (پوست، جراح عمومی، دکتر زنان یا اورولوژ) با اسپری کردن نیتروژن مایع با دمای تقریبی 180- درجه سانتیگراد روی زگیل‌ها، این زائده‌ها را از بین می‌برد.

اختلاف زیاد دمای نیتروژن مایع با دمای بدن، باعث ذوب شدن آن بر روی پوست، تخریب سلول‌های زگیل تناسلی و از بین رفتن آن‌ها می‌شود. به همین دلیل این روش را با نام انجماد یا فریز کردن زگیل تناسلی هم می‌شناسند.

میزان اثربخشی و طول درمان کرایو

میزان موفقیت در روش کرایو زگیل تناسلی تقریبا 80 تا 90 درصد گزارش شده، اما تکمیل جلسات درمان و همچنین مراقبت‌های بعد از کرایوتراپی تاثیر زیادی در نتیجه دارد. البته اگر به دنبال درمان قطعی زگیل تناسلی هستید، روش لیزر بهترین گزینه است.

مرتبط: لیزر زگیل تناسلی

قبل و بعد از فریز

طول درمان کرایوتراپی زگیل تناسلی، در هر فرد می‌تواند متفاوت باشد. در حالی که برخی از بیماران ممکن است با یک جلسه کرایو درمان شوند، برخی دیگر ممکن است به هفته‌ها درمان نیاز داشته باشند و در برخی افراد ممکن است درمان حتی ماه‌ها طول بکشد. پیش بینی تعداد جلساتی که ممکن است نیاز داشته باشید (طول درمان) بسیار دشوار است.

سایر عواملی که در میزان اثربخشی کرایوتراپی (فریز کردن) تاثیرگذارند به شرح زیر است:

  • اندازه زائده‌ها
  • محل دقیق ایجاد زگیل‌ها (داخل واژن، مجرای ادرار، دهانه رحم، بیرون و داخل مقعد و غیره)
  • تعداد زائده‌ها و مدت زمانی که از ابتلا به این بیماری می‌گذرد.

البته به یاد داشته باشید ویروس HPV که عامل ایجاد زگیل است، حتی بعد از درمان زگیل تناسلی با کرایو و لیزر هم در بدن باقی می‌ماند و باید توسط سیستم ایمنی بدن پاکسازی شود.

 

yun.ir/silnn1

به اشتراک بگذارید : google-reader yahoo Telegram
نظرات دیوار ها


نخستین نظر را ایجاد نمایید !