متفاوت ترین شبکه اجتماعی در ایران

بلاگ كاربران


هزینه لیزر زگیل تناسلی (درمان مردان و زنان)+ تعرفه ۱۴۰۲

هزینه درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان، یکی از مهم‌ترین دغدغه بیماران است. بسته به تعداد، نوع و وسعت زگیلها،همچنین روشی که برای درمان انتخاب می‌کنید، این هزینه متفاوت است. در این صفحه قصد داریم به بررسی کامل هزینه درمان و لیزر زگیل تناسلی بپردازیم:

زگیل تناسلی زائده های برجسته شبیه به گل کلم هستند که در اثر ابتلا به ویروس اچ پی وی ایجاد می‌شوند. این ویروس بسیار شایع از طریق رابطه جنسی و در طی تماس پوست با پوست از فردی به فرد دیگر انتقال می یابد. این ویروس معمولاً در طی رابطه واژینال و مقعدی انتقال می یابد، و انتقال آن از سایر روشها مثل رابطه دهانی کمتر است. در مواردی شریک جنسی آلوده به ویروس است، ولی زائده های پوستی وجود ندارند.

مهمترین علامت ابتلا به ویروس پاپیلومای انسانی، همین زائده های برجسته یا مسطح روی پوست است که در نواحی تناسلی ظاهر می‌شوند.  مدت زمان ظاهر شدن زائده های زگیل بعد از درگیری با ویروس، در افراد مختلف متفاوت است. بنابراین نمیتوان زمان آلودگی به ویروس را به طور دقیق مشخص کرد.

هزینه لیزر زگیل تناسلی 

لیزر زگیل تناسلیروشی سرپایی و بدون درد یا خونریزی است که به طور کامل زائده های زگیل را از بین می‌برد. لیزر به صورت عمقی و به طور کامل زائده ها را از بین می‌برد و احتمال عود مجدد را کاهش می‌دهد.  در این روش پزشک توسط تابش اشعه زائده های لیزر را از پوست جدا می کند.

برای درمان باید این زائده های برجسته را با لیزر یا روشهای دیگر از بین برد. از آنجایی که لیزر از روشهای سریع و با نتیجه ی گیری مثبت است، بیماران تمایل بیشتری به انجام آن دارند. 

هزینه لیزر زگیل تناسلی به نسبت تعداد زگیل ها، وسعت آنها، نوع زگیل (مسطح یا برجسته) و نوع لیزر و نیز دستمزد پزشک تعیین می‌شود. بنابراین امکان اینکه دقیقا بگوییم، هزینه لیزر چه مقدار است، وجود ندارد! هزینه حدودی لیزر برای هر زگیل در حدود ۲۰۰ الی ۵۰۰ هزار تومان متفاوت است. 

به منظور کاهش هزینه لیزر زگیل بیماران می بایست سریعاً و با ظاهر شدن اولین زگیل برای درمان مراجعه کنند، هرچقدر تعداد زگیل ها بیشتر شود، هزینه های درمان هم به همان نسبت افزایش خواهد یافت.

بیماران برای اطلاع از هزینه دقیق می توانند حضوری برای معاینه به کلینیک مراجعه کنند و یا از زائده های عکس بگیرند و به واتساپ کلینیک ارسال کنند تا پزشک پس از بررسی زائده ها، هزینه درمان زگیل با لیزر را تعیین نماید. در نظر داشته باشید، هزینه ای که برای لیزر می پردازید، فقط یکبار بوده و همه زگیل ها از بین می رود.

آیا بیمه هزینه لیزر زگیل را تقبل می کند؟

بله، اغلب بیمه های تکمیلی این هزینه را می پردازند. بیماران می بایست هزینه را پرداخت و بعد تاییدیه را برای دریافت هزینه به دفتر بیمه مربوطه ارائه دهند. برای اطلاعات بیشتر میتوانید با دفاتر بیمه تکمیلی مربوطه در ارتباط باشید.

هزینه کرایوتراپی زگیل تناسلی (فریز کردن)

کرایوتراپی یا همان فریز کردن یکی از روشهای قدیمی درمان این بیماری است که تاثیرگذاری کمتری از لیزر دارد. اما اگر تعداد جلسات بیشتری را برای انجام کرایو مراجعه کنید، می تواند زگیل ها را از بین ببرد. در این روش با اسپری گاز نیتروژن مایع بر روی زگیل ها سعی در از بین بردن آنها دارند. برای نتیجه گیری مثبت از کرایو بسته به تعداد و وسعت زگیل ها باید ۳ تا ۵ جلسه مراجعه کنید.

هزینه درمان زگیل با کرایو بر اساس تعداد زگیل ها، تعداد جلسات درمان، نوع کرایو و مرکزی که درمان را در انجام می دهید. بنابراین امکان اینکه دقیقا بگوییم این هزینه چه مقدار است، وجود ندارد. هزینه حدودی برای کرایو هر زگیل و هر مرتبه  بین ۲۰۰ الی ۴۰۰ هزار تومان است.

مقایسه هزینه لیزر با فریز کردن

هزینه پرداختی برای لیزر درمانی به نسبت کمتر از سایر روش‌ها مثل کرایو می‌باشد. لیزر به طور عمقی نفوذ کرده و تا ۲ برابر موثرتر از کرایو می باشد. به همین علت میزان عود زگیل‌ها در بیمارانی که با لیزر درمان شده‌اند، بسیار کمتر از بیمارانی است که با سایر روش‌های درمان می‌شوند.

در بیشتر موارد امکان رفع زگیل‌ها در یک جلسه با کرایوتراپی وجود نداشته و بیماران می‌بایست حداقل در ۳ جلسه برای درمان مراجعه کنند. این موضوع یعنی هزینه‌های درمان با کرایو ممکن است تا ۳ برابر هم افزایش یابد. در حالی  که لیزر در یک جلسه سرپایی و در کمتر از نیم ساعت به طور کامل زائده های زگیل را حذف می کند.

مزایای درمان با لیزر نسبت به کرایو زگیل تناسلی :

لیزر در یک جلسه انجام می‌شود، در حالی که برای کرایو باید اغلب تا ۴ جلسه مراجعه کنید، این یعنی صرف ۴ برابر هزینه بیشتر.

لیزر روش موثرتر است و تا ۲ برابر پاکسازی بیشتری دارد. بنابراین نیازی به انجام دیگر روش‌ها و یا صرف هزینه‌های بیشتر نیست.

با انجام لیزر نیازی به پرداخت هزینه بابت داروی بیهوشی و یا بستری در بیمارستان نیست.

بعد از لیزر می‌توانید به محل کار بازگردید و نیازی به استراحت در منزل نیست.

بعد از عمل با لیزر درد و خونریزی وجود نخواهد داشت.

لیزر ضایعه و اسکاری را ایجاد نمی‌کند.

لیزر را می‌توانید در هرشرایطی هر بارداری انجام دهید.

هزینه درمان زگیل تناسلی مردان و زنان

هزینه درمان زگیل در مردان و زنان تفاوتی ندارد. این هزینه بسته به نوع و تعداد زگیل ها تعیین می‌شود. اگر زگیل در نواحی حساس مثل داخل واژن ، لابیا ها و داخل دیواره رحم یا داخل مجرای ادرار و سر آلت تناسلی واقع شده باشد، می تواند بر روی هزینه اثرگذار بوده و آن را افزایش دهد. برای کاهش هزینه ها در این موارد، لیزر انتخاب بهتری خواهد بود، زیرا پزشک با استفاده از لیزر می تواند به تمامی نواحی دسترسی داشته باشد و بدون هیچ عوارضی آن را از بین ببرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد علائم و نحوه تشخیص این بیماری صفحه زگیل تناسلی زنان و زگیل تناسلی مردان را مطالعه کنید.

هزینه آزمایش زگیل تناسلی (نمونه برداری) 

آزمایش زگیل تناسلی به جهت تایید زگیل تناسلی و نیز تشخیص نوع ویروس عامل زگیل انجام می‌شود. ویروس‌های عامل زگیل در مردان و زنان بیشتر از ۴۰ نوع هستند، اما فقط چند نوع از آن خطرناک بوده و ممکن است باعث ایجاد سرطان دهانه رحم در زنان و سرطان مقعد و آلت در مردان شود. بنابراین شناسایی دقیق نوع ویروس اهمیت بسیار زیادی دارد.

 

از آنجایی که این ویروس در خون و مایعات بدن وجود ندارد، پس برای تشخیص نمی توان از آزمایش خون یا ادرار استفاده کرد. 

 

جهت تشخیص این بیماری در زنان، از آزمایش پاپ اسمیر استفاده می‌شود، این آزمایش به جهت نمونه برداری از دهانه رحم انجام می‌شود و می‌توان توسط آن نوع ویروس را نیز تشخیص داد. 

جهت تشخیص این بیماری در مردان، به شکل مشابه از داخل مقعد و پوست اطراف آن، پوست آلت و ختنه گاه نمونه برداری می‌شود که با نام پاپ مقعد شناخته می‌شود. 

تست هزینه

پاپ اسمیر (زنان) ۲۰۰ الی ۳۰۰ هزار تومان

پاپ مقعد (مردان) ۲۰۰ الی ۳۰۰ هزار تومان

آزمایش hpv 800 الی ۹۰۰ هزار تومان

https://noktenevis.ir/LsYX

به اشتراک بگذارید : google-reader yahoo Telegram
نظرات دیوار ها


نخستین نظر را ایجاد نمایید !