متفاوت ترین شبکه اجتماعی در ایران

بلاگ كاربران


کیست مویی بیماری به شدت آزار دهنده ای است اما وقتی این کیست متورم شده یا عفونت کرده در واقع به یک دردسر بزرگ و به نظر غیر قابل حل تبدیل شده است. خارش، سوزش و درد شدیدی که در این حالت بیمار تحمل می کند، غیر قابل وصف است. چرا که عمدتا ًدرد ناشی از کیست مویی تا عمق جان احساس میشود، بنابراین بیمارانی که در این شرایط به ما مراجعه می کنند، خواستار درمانی فوری و اورژانسی هستند!

برای درمان کیست مویی به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

برای تایید و تشخیص کیست مویی می توانید از پزشکان مختلف با تخصص های متفاوت کمک بگیرید، اما برای درمان این بیماری تنها یک پزشک وجود دارد!

متخصص جراح

بهترین گزینه ی دکتر برای تشخیص و درمان کیست مویی، متخصص جراح است. زیرا کاری که این متخصص در آن مهارت ویژه دارد، جراحی است. پزشک جراح تسلط، تجربه و علم کافی برای درمان این بیماری را دارد.

البته که باید توجه داشته باشید، تحصیل در این رشته تنها معیار مورد نیاز برای انتخاب پزشک نیست! در واقع باید از مهارت و تجربه پزشک و روشی که برای درمان کیست مویی انجام میشود، نیز اطمینان خاطر داشته باشید. جراحی که بار ها و بارها کیست مویی را درمان کرده، بی شک با پیچیدگی های درمان این بیماری آشنایی دارد و میتواند بهترین انتخاب پزشک برای درمان این بیماری باشد.

در ضمن این متخصص هم در زمینه درمان به روش جراحی سنتی و هم در درمان با لیزر تخصص کافی را دارا است. 

دکتر متخصص عفونت

شاید این تصور اشتباه وجود داشته باشد که برای درمان کیست مویی که عفونت کرده باید از به متخصص عفونت کمک بگیریم. اما خوب است بدانید این پزشکان تنها می توانند در رفع عفونت ناشی از بیماری موثر باشند. در ضمن برطرف شدن عفونت کیست مویی به معنی درمان آن نیست.

این بیماری تنها زمانی به طور کامل از بین میرود که حفره کیست مویی به طور کامل تخلیه شود.

پزشک متخصص پوست

تعدادی از بیماران با مشاهده علائم اولیه کیست مویی، آن را با بیماریهای پوستی مرتبط می دانند و به پزشک متخصص پوست مراجعه می کنند. این پزشکان می توانند به تشخیص بیماری شما کمک کنند؛ اما باید برای درمان از پزشک دیگری کمک بگیرید. 

دکتر متخصص کیست مویی  کلینیک عابدیان

به اشتراک بگذارید : google-reader yahoo Telegram
نظرات دیوار ها


نخستین نظر را ایجاد نمایید !