متفاوت ترین شبکه اجتماعی در ایران

بلاگ كاربران


در این مقاله به روش هایی برای مدیریت ارتباط با خانواده همسر در شرایط مختلف پرداخته می شود.

تکنیک های برتر و نحوه ارتباط با خانواده همسر

تکنیک های برتر و نحوه ارتباط با خانواده همسر را یادبگیرید و زندگی مشترک خود را متحول کنید.

در داستان ها و در تلویزیون غالباً خانواده همسر آدم های بدجنسی هستند. در واقعیت اما معمولاً آن ها قصد دخالت در رابطه شما را ندارند. ولی ممکن است زمان هایی باشد که رابطه شما را در شرایط بدی قرار دهند. در این مقاله به روش هایی برای مدیریت ارتباط با خانواده همسر در شرایط مختلف پرداخته می شود.

خانواده ها معمولاً قصد خوبی دارند

به یاد داشته باشید که قصد خانواده ها معمولاً کمک به شماست و قصد بدی ندارند. اما زمانی مشکلات به وجود می آید که کمک بیش از اندازه خانواده ها تبدیل به دخالت می شود. به خاطر داشته باشید که برای خانواده ها زمان می برد تا از نقش والد بودن خود فاصله بگیرند. آن ها سال ها به کمک و مشورت فرزندان خود پرداخته اند، پس بعضی وقت ها برای آن ها دشوار است که قبول کنند شما و همسرتان قادر به تصمیم گیری هستید و به کمک نیاز ندارید.

باهم متحد باشید

هنگام برخورد با خانواده ی همسر مهم ترین اصل متحد بودن شما و همسرتان است. بدترین کاری که می توانید بکنید این است که سعی به جلب علاقه هر دو گروه داشته باشید و به این شکل اتحاد خود را بشکنید. اولویت شما باید همسرتان باشد، پس باهم همکاری کنید تا راهی برای این مشکل پیدا کنید. اطمینان کنید که شما و همسرتان خواسته های مشترکی دارید.

مهارت های پیش از ازدواج را یادبگیرید.

از مرز های زندگی خود محافظت کنید

برای زندگی خود مرز های روشنی در نظر بگیرید. اگر خانواده همسر شما بدون این که درخواست کنید شما را نصیحت می کنند و یا در زندگیتان دخالت می کند، باید این نکته را به آن ها متذکر شوید که این کار آن ها مورد قبول شما نیست. بهترین روش برای این کار تعیین کردن مرز هایی در زندگی تان است. هرچقدر بیش تر صبر کنید این مرز ها کم رنگ می شوند.

به یاد داشته باشید که شما و همسرتان باید تصمیمات زندگی خود را بگیرید و خانواده های شما باید یاد بگیرند  که به تصمیم های شما احترام بگذارند. در یک رابطه سالم این احترام دو طرفه است.

خارج از خانه هم را ملاقات کنید

اگر رابطه شما با خانواده همسر خود به مشکل خورده است، سعی کنید که آن ها را در جایی بیرون از خانه ملاقات کنید این روش باعث می شود شرایط رابطه شما بهتر بشود. غذا خوردن در رستوران، قدم زدن در پارک یا مراکز خرید به شما این امکان را می دهد که باهم ارتباط برقرار کنید و در عین حال به شما حس بدی نمی دهد. اگر این فعالیت به خوبی پیش نرفت می توان وقت آن را کم کرد. بدون این که احساس کنید که در خانه با آن ها گیر افتاده اید.

مراقب لطف خانواده ها باشید

اگر با خانواده همسر خود به مشکل برخورده اید، مراقب پذیرش لطف هایی که به شما می کنند باشید. معمولا این لطف ها دو طرفه است و در عوض آن چیزی از شما می خواهند.

به خاطر داشته باشید که این امر در همه خانواده ها وجود ندارد. اما اگر در رابطه با خانواده همسر خود مشکل دارید بهتر است لطفی را از سمت آن ها قبول نکنید.

همسر شما لازم نیست طرف کسی باشد

اگر با خانواده همسرتان به مشکل خوردید عادی است که همسرتان احساس تضاد داشته باشد. به یاد داشته باشید که همسر شما در کنار آن ها بزرگ شده است و میخواهد هم شما و هم خانواده خود را راضی نگه دارد. این احساسات کاملاً سالم و منطقی هستند.

همچنین به خاطر داشته باشید که این موضوع که همسر شما در مقابل دخالت خانواده اش بایستد به این معنی نیست که طرف کسی قرار گرفته است. این موضوع فقط برای روشن کردن مرز های زندگی شما است.

مشکلات زناشویی خود را به اشتراک نگذارید

این که مشکلات زناشویی خود را با دیگران به اشتراک نگذارید بهترین راه برای تعیین مرزهای زندگی شما است. ممکن است وسوسه شوید تا در مورد مشکلا خود حرف بزنید ولی والدین همسر شما افراد مناسبی برای این کار نیستند. پس برای آن ها دربی برای ورود به زندگی خودتان باز نکنید.

  • شماره و یا آدرس مراکز مشاوره خانواده را همیشه برای راهنمایی و مشاوره همراه خود داشته باشید.
  • در عوض، اگر در زندگی زناشویی خود مشکلاتی را تجربه می کنید، می توانید یک جلسه مشاوره ازدواج با یک مشاور مجرب در این زمینه انجام دهید. این متخصصان داری آموزش و تجربه کافی برای راهنمایی کردن شما به بهتربن شکل هستند و خانواده همسر شما هم به مسائل خصوصی زندگی تان وارد نمی شوند.
     
    خانواده همسرتان می تواند بخش مهمی از خانواده شما را تشکیل دهند. ولی بعضی وقت ها ممکن است مرز های زندگی شما را نادیده بگیرند. به یاد داشته باشید که این خانواده شماست و شما قوانین آن را تنظیم می کنید. در صورتی که رابطه شما با خانواده همسرتان ایده آل نیست، با کمک  این مقاله می توانید به بهبود آن کمک کنید.
  • در زمینه های مختلف زناشویی و خانواده به مشاوره جنسی و درمان اختلالات زناشویی دریافت نمایید.

به اشتراک بگذارید : google-reader yahoo Telegram
نظرات دیوار ها


نخستین نظر را ایجاد نمایید !