متفاوت ترین شبکه اجتماعی در ایران

بلاگ كاربران


چند راهکار ساده و موثر برای تقویت احساسات مثبت بیاموزیم

 

در مورد روش های تقویت احساسات مثبت چه اطلاعاتی دارید؟ میزان احساسات مثبت تجربه شده در میان افراد بر روی سطح زندگی آن ها تاثیر بسیار زیادی دارد امروزه اکثر افراد در مورد مثبت اندیشی اطلاعات بسیاری دارند اما متاسفانه فشارها و استرس های روزمره و ناتوانی در مدیریت باعث شده است تا احساسات مثبت در زندگی شان تا حد زیادی کاهش یابد و جای آن را احساسات ناخوشایند مانند اضطراب بگیرد.

 

این احساسات ناخوشایند به احتمال زیاد باعث می شود رضایتمندی شما در زندگی کاهش یابد و به دنبال راه ها و روش هایی برای تقویت احساسات مثبت خود هستید در این مقاله راهکارهایی بیان شده است که مطالعه آن می تواند برای شما مفید باشد، هم چنین بهره بردن از مشاوره روانشناسی در این خصوص می تواند باعث تقویت احساسات مثبت در فرد شده و بر روی زندگی او تاثیر مثبت و به سزایی دارد.

 

مزایای پرورش و تقویت احساسات مثبت

به وجود آمدن احساسات مثبت در فرد اهمیت بسیاری دارد و هر احساس مثبتی که در خود ایجاد می کنید باعث به وجود آمدن احساسات مثبت دیگری در شخص می شود و توجه داشته باشید که هیجانات خوشایند و مثبت در ارتقا و بهبود کیفیت زندگی تان اهمیت بسیاری دارد، از جمله مزایای پرورش و تقویت احساسات مثبت می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 

تقویت احساسات مثبت و توجه و تمرکز

یکی از راه هایی که باعث افزایش تمرکز می شود می توان به تقویت احساسات مثبت اشاره نمود زمانی که شما احساسات و هیجانات منفی را تجربه می کنید توجه و تمرکز شما بسیار محدود بوده و به چیزهای دیگری معطوف می شود در این صورت هیجانات منفی شما تشدید می شود.

 

در نتیجه شما در دوری باطل گرفتار خواهید شد و در صورتی که احساسات شما مثبت و صحیح باشد توجه و تمرکز عمیق تر و گسترده تری خواهید داشت و این احساسات به شما فرصت می دهد تا با توجه به همه اجزای محیط بتوانید برداشت کلی بهتری از وضعیت داشته باشید.

 

افزایش مقاومت نسبت به هیجانات منفی

داشتن احساسات مثبت اهمیت بسیاری دارد و بر روی روابط سازنده و مثبت تاثیر می گذارد برای مثال زوج هایی که هیجانات ناخوشایندی را تجربه می کنند به طور معمول رفتارهای خشکی با یکدیگر دارند زیرا تلاش می کنند تا به شیوه های قابل پیش بینی و کاملا ساختارمندی با یکدیگر ارتباط داشته باشند.

 

در حالی که زوج هایی که هیجانات مثبت و سرزنده ای دارند در ارتباط عاطفی خود با یکدیگر انعطاف پذیری بسیار بیشتری به خرج می دهند و زندگی مشترک آن ها شاد تر و روابط پویاتر و سازنده تری با یکدیگر خواهند داشت.

 

افزایش مقاومت نسبت به هیجانات منفی

افرادی که هیجانات مثبتی در زندگی تجربه کرده اند زمانی که با هیجانات و احساسات منفی رو به رو می شوند مقاومت آن ها بیش تر می شود و بر اساس تحقیقات انجام شده افرادی که هیجانات مثبت تری را از خود نشان می دهند و زندگی شادتری دارند از مهارت های سازگاری بالاتری برخوردار خواهند بود و می توانند در مواجهه با رویدادهای استرس زای زندگی راحت تر کنار بیایند و به درستی آن ها را مدیریت کنند در این حالت آن ها از خودشان انعطاف پذیری بسیاری نشان می دهند.

راه های تقویت احساسات مثبت در زندگی

روش های متعدد و متنوعی توسط متخصصان مطرح شده است و به شما کمک می کند تا احساسات و هیجانات مثبت تری داشته باشید و بتوانید این حس مثبت را به زندگی تان دعوت کنید در ادامه این مقاله روش هایی را بیان می کنیم، این روش ها در پژوهش های علمی به عنوان روش های موثری هستند که در پرورش احساسات مثبت کارایی بسیاری دارند و تائید شده می باشند.

منبع:کانون مشاوران ایران-تقویت احساسات مثبت با راهکارهای ساده

به اشتراک بگذارید : google-reader yahoo Telegram
نظرات دیوار ها


rayan_send
ارسال پاسخ

خیلی عالی {۴۰}

arezoo1200
ارسال پاسخ

لایک