متفاوت ترین شبکه اجتماعی در ایران

بلاگ كاربران


تاثیر مواد مخدر بر بدن ، عوارض مواد مخدر بر بدن

 

آیا می دانید مواد مخدر چه تاثیری بر روی بدن می گذارند؟ امروزه اعتیاد به مواد مخدر به یک نوع بیماری تبدیل شده است و یکی از راه های پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر و ترک آن اطلاع رسانی در مورد عوارض و آسیب هایی که بر بدن می گذارد می باشد اگر بیش از حد از مواد مخدر استفاده شود اثرات ویران کننده ای بر روی ذهن، رفتار و روابط فرد خواهد گذاشت و اثرات دائمی مواد مخدر به آرامی می تواند سیستم و عملکرد حیاتی بدن را با اختلالاتی رو به رو کند و باعث شود تا فرد ضعیف و ناتوان شود.

 

در این مقاله می خواهیم تاثیرات مواد مخدر بر بدن را مورد بررسی قرار دهیم و در این زمینه اطلاعاتمان را افزایش دهیم.

 

مواد مخدر چیست؟

به سه دسته مواد مخدر، مواد محرک و مواد توهم زا، مواد اعتیاد آور گفته می شود. اما در میان عموم همه این مواد به عنوان مواد مخدر شناخته می شود و اعتیاد داشتن به مواد مخدر نوعی بیماری می باشد که ذهن و مغز فرد را درگیر می کند اما بر روی جسم فرد هم اثر می گذارد، عوارض جسمی همیشه نمود بیشتری دارند زیرا باعث تغییراتی در ظاهر و بروز بیماری هایی می شود که توجه اطرافیان را به خود جلب می کند و بدن به خاطر مصرف مواد ضعیف و ناتوان می شود.

 

عوارض و تاثیر مواد مخدر بر بدن

اگر مواد مخدر را به صورت عام در نظر بگیریم همه مواد اعتیاد آور را شامل می شود و این مواد هر کدام ساختار شیمیایی متفاوتی دارند و عوارض و آسیب های آن با یکدیگر متفاوت می باشد با توجه موارد گفته شده به عوارضی که مواد مختلف بر بدن می گذارد توجه کرده و آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

تاثیر مواد مخدر بر بدن، تغییر وزن

با توجه به ماده ای که فرد مصرف می کند ممکن است دچار چاقی یا لاغری شود برای مثال شیشه از مواد محرک می باشد و به عنوان لاغری استفاده می کنند بسیار از افراد متقلب و سودجو، قرص های لاغری بدون مجوز می سازند که در آن مقداری شیشه می ریزند و به همین دلیل فرد را وابسته کرده و در دام اعتیاد گرفتار می کند.

آسیب دهان و دندان

یکی از عوارض جسمانی که در مصرف کردن مواد رایج است آسیب دهان و دندان می باشد و این آسیب در مورد مواد تدخینی  یا همان کشیدنی بیشتر دیده می شود و افرادی که از مواد جویدنی مانند ناس استفاده می کنند بیشتر درگیر عفونت های دهان و لثه می شوند و این عفونت ها گاهی اوقات بسیار شدید می باشد.

 

مشکلات گوارشی

یکی دیگر از عوارضی که مصرف مواد دارد کاهش آب بدن می باشد که باعث به وجود آمدن مشکلاتی مانند یبوست و مشکلات دیگر گوارشی می شود و هم چنین مشکلات دیگری مانند اسهال و حالت تهوع و استفراغ نیز به خاطر اعتیاد به وجود می آید.

منبع:مرکز مشاوره و روانشناسی مشاورانه-تاثیر مواد مخدر بر بدن | آیا کرم در بدن ایجاد میشود؟

به اشتراک بگذارید : google-reader yahoo Telegram
نظرات دیوار ها


نخستین نظر را ایجاد نمایید !