متفاوت ترین شبکه اجتماعی در ایران

بلاگ كاربران


تنبیه همسر یا حمایت از همسر؟ کدام رویکرد موثر است؟

 

تنبیه همسر یا حمایت از همسر دو رویکرد متفاوت است که باید در جای خود استفاده شود. در هر زندگی مسائل و مشکلاتی وجود دارد که مرد یا زن برای اینکه به خواسته خودشان برسند به فکر تنبیه می افتند.

 

زمانی که همسر شما کار اشتباهی را انجام می‌دهد شما به فکر این میافتد که  او تنبیه کنید وفکر می کنید  اگر این کار را نکنید او کارش را تکرار می کند .

 

قهر اولین و راحت ترین تنبیه همسر

وقتی از صحبت کردن با همسرتان ناامید می‌شوید و فکر می‌کنید که هرچقدر با اوصحبت می‌کنید تاثیری ندارد  بهترین راه از نظر شما قهر کردن است شاید این روش جواب دهد اما به مرور زمان به یک عادت تبدیل می‌شود و به رابطه شما آسیب می زند و او در شرایط ضروری و بحرانی به چیزهای دیگری پناه می برد.

 

بی اعتنایی و باج گیری از همسر

هر زن و مرد رابطه خاصی با یکدیگر دارند برخی از افراد همسرشان را با بی اعتنائی متوجه رفتار اشتباه می کنند که این یک نوع سوء استفاده است و متاسفانه در بین زنان و مردان بسیاررایج است.

 

حقیر کردن همسر در جمع

به گفته مرکز مشاوره مشاورانه، برخی از زوجین سعی می‌کنند که همسرشان را در جمع خراب کنند یا پشت سر شوهر خود حرف بزنند تا ناراحتی خود را نشان بدهند.

 

باید به این نکته توجه کنید که همسر شما جزئی از خانواده شماست اگر شما از همسر خود پیش دیگران صحبت کنید اجازه بدگویی به دیگران در مورد شوهرتان را می دهید و هر کسی اجازه توهین و تحقیر شوهر شما را به خود می دهد.

 

مشخص کنید که به چه علت تنبیه می کنید؟

برای شما مثالی می‌زنم تا متوجه شوید اگر زنی شوهرش را به خاطر دیر آمدن تنبیه کند مثلاً با او صحبت نکند شوهرش علت قهر او را نمی داند و فکر می کند همسرش ناراحت است و یا خسته .

 

پس دقیقا مشخص کنید به خاطرکدام رفتار اشتباه همسرتان ناراحت هستید

چرا نباید قهررا طولانی کرد؟

استفاده از تنبیه ها ممکن است باعث شود که زوجی که رابطه و زندگی خوبی در کنار هم داشته اند با یک قهر سادهاز بین برودو از یکدیگر فاصله بگیرند و مدت زمان زیادی را به قهربپردازند و حتی بعد از آشتی نتوانند رابطه گرم گذشته خود را دوباره برقرار کنند .لجبازی به جای تنبیه همسر

 

گاهی اوقات دیگر روشهای تنبیه پاسخ نمی‌دهد و زوجین دست به روش‌های عجیب می‌زند مثلاً ظرف های خانه را می شکند یا تمام پس انداز خانه را خرج می‌کنند یا خیانت میکنند که این روش ها نه تنها باعث خراب تر شدن رابطه می‌شود بلکه باعث می‌شود که شما مقصر آخر ماجرا باشید.

 

 پس چه تنبیهی باید کرد ؟

به جای اینکه به فکر تنبیه همسرتان باشید او را تشویق کنید. رابطه خودتان را گرم نگه دارید تا صمیمیت در بین شما بیشتر شود خواسته های خود را به صورت معقول به او بگویید شاید خواسته های شما بیش از حد معقول باشد.

 

هرفردی علاوه بر ویژگی‌های مثبت ویژگی‌های منفی هم دارد هیچ کس کامل نیست مراقب صحبت های خود باشید .حد و مرزها را رعایت کنید.

منبع:  مرکز مشاوره ستاره ایرانیان-تنبیه همسر یا حمایت از همسر؟ کدام رویکرد موثر است؟

به اشتراک بگذارید : google-reader yahoo Telegram
نظرات دیوار ها


shab
ارسال پاسخ


Like