متفاوت ترین شبکه اجتماعی در ایران

400x400
400x400 #ایران تسلیت

بلاگ كاربران


ایلان ماسک ایران را بشناسید!

بی شک اگر دنبال اخبار فناوری اطلاعات بوده اید شناختی از متخصصان سرشناس ایرانی در دنیا دارید. کسانی که همیشه نام آن ها به یاد خواهند ماند. خبری که چندی پیش شنیده شد ، هویت یکی از این مهندسان سرشناس ایرانی را به کل تغییر داد. 

برای ادامه با ما همراه باشید. (نظر یادتون نره 3> عشقا)

از مایکروسافت تا جایزه میلیون دلاری

همانطور که گفته شد متخصصان ایرانی در تمام دنیا همیشه نامشان خوش درخشیده. از این افراد میتوان به مهندسین شاغل در ناسا، گوگل، مایکروسافت و غیره اشاره کرد. در این میان نام ایلیا هاشمی همیشه گنگ بوده. 

نامی که همیشه اطلاعاتی از آن در فضای وب و برخی سایت ها به چشم میخورد و بعد از مدتی ناپدید می‌شوند. ایلیا هاشمی را اکثر هکر ها دنیا و مخصوصا ایرانی ها به خوبی میشناسند. او در 17 سالگی مایکروسافت را هک کرد. همان سال چندین سایت معتبر جهان با همین شیوه هک شد و در تمام آن ها نام ایلیا هاشمی به چشم می‌خورد.

دنیا آماده پذیرش شخصیتی جدید در بین افراد ایرانی معروف بود که ناگهان همه چیز مثل دودی به هوا رفت. نه کسی فهمید او کجاست نه چه میکند.

اطلاعاتی که از او در دیپ وب و برخسی سایت مشترک درج شده این است که او متولد 19 دی 1373 در تهران است.

تصاویری نیز از ایلیا هاشمی در دسترس است که با جستجوی نامش میتوان یافت

در همین گشت و گذار ها تصویری دیده میشود که ناتو و اف بی آی جایزه ای چند میلیون دلاری برای دستگیری او گذاشتند. (و باز هم نظرات ایرانیانی که به خاط پول دنبال چه ها که نبودند...)

حرفا بالا گرفته بود تا اینکه یک سایت آمریکا نام ایلیا هاشمی را در لیست بزرگ ترین هکر های دنیا منتشر کرد. کسی که هیچگاه در هیچ انجمنی، بحثی و هیچ گروهی وجود نداشت ناگهان نامش بولد شد.

چند خبر کشته شدن و تصادف و ترور هم منتشر شد که گویا چندان جدی نبودند و در حد شایعه ماند.

پس از آن چندین صفحه در فضای مجازی ادعا کردند که ایلیا هاشمی هستند تا بالاخره ایلیا هاشمی در سال 2016 در اینستاگرام صفحه خودش را تاسیس کرد و اعلام کرد این تنها پیج من است.

همه چیز ساده بود تا ...

همه چیز ساده بود و ایلیا هاشمی یک هکر مجهول الهویه بود تا اینکه خبر برگزاری چند همایش با نام او روی زبان ها افتاد. بله، او آمده بود تا بماند ولی درست زمانی که همه او را به عنوان یک هکر میشناختند اعلام کرد که دیپر فعالیتی در این زمینه نخواهد داشت.

باز هم همه چیز منطقی بود، معمولا افرادی که در زمینه های این چنین فعالند بعد از مدتی جهان را با عنوانشان ترک میکنند. اما در مورد او این چنین نبود.

او تصویری منتشر کرد و گفت: من آمده ام تا دنیا را تغییر دهم 

تصویر را در زیر میتوانید ببینید:

 

بعد از آن خبر هایی از زبان خود او اعلام شد که قرار است تکنولوژی را در سطح بالا توسعه دهد.

 

شروع داستان ایلیایی که ایلان شد!

من به سختی توانستم با او در چند دقیقه تماسی بگیرم که اطلاعات جدیدی بدست آوردم که برای شما هم جالب خوهد بود.

در ادامه همراه باشید.  (کامنت یادتون نره 3> عشقا)

جالب است بدانید ایلیا هاشمی اکنون سرتیم یک پروژه سفر به مریخ که به صورت مشترک میان ناسا و اسپیس ایکس است.

جالب تر از آن که ایلان ماسک ایرانی همزمان در حال توسعه ربات های هوشمند هوش مصنوعی، دستگاه های زلزله سنج، تکنولوژی های مخابراتی گسترده و دیگر تکنولوژی ها است.

پس از آن او یک استارت آپ در ایران راه اندازی کرد و نام اورا "سه جا" گذاشت و حالا سه جا قرار است قبل تکنولوژی دنیا شود. و البته در ایران هم باشد.

بعدا با خبرای جدید تر به روز خواهم کرد. نوشتم برای دوستانی که مثل من علاقه مند بودن به این موضوع. موفق باشید دوستان گلم

به اشتراک بگذارید : google-reader yahoo Telegram
نظرات دیوار ها


─═ह☞ԹՊiՌՅԽ☜ह═─
ارسال پاسخ