متفاوت ترین شبکه اجتماعی در ایران

بلاگ كاربران


 

نگاهی بر لباس بازیگران زن ایرانی در جشنواره های بین المللی

این روزها، بسیاری از جوانان و کسانی که موضوع‌های روز دنیای سینما را دنبال می‌کنند، این سوال حاشیه‌ای را از هم می‌پرسند که لباس فلان بازیگر را روی فرش قرمز دیده‌ای؟
سال‌هاست که سینمای ایران جای خودش را در عرصه‌های بین‌المللی باز کرده است و بازیگران به‌ واسطه نمایش فیلم‌های ایرانی در جشنواره‌های خارجی، فرصت حضور روی فرش قرمز این جشنواره‌ها و البته دیده شدن و معرفی فرهنگ ایران را پیدا می‌کنند.

پوشش هنرمندان ایرانی که به‌ عنوان سفیران کشور ما در جشنواره‌های خارجی شرکت می‌کنند، اهمیت ویژه‌ای دارد تا آنجا که عکس هنرمندان ایرانی با لباس‌هایی که در این مراسم می‌پوشند تا مدت‌ها در شبکه‌های اجتماعی می‌چرخد و به خبر رسانه‌های داخلی و خارجی تبدیل می‌شود.

 

عوامل «گاوخونی» در جشنواره کن

عوامل «گاوخونی» در جشنواره کن

شاید بتوان اولین هنرمندانی را که با پوشش خاص زمان خود در جشنواره‌های خارجی دیده شدند، عوامل فیلم «گاوخونی» در سال 2004 دانست. بهاره رهنما با یک لباس ساده و بلند مشکی، بهروز افخمی بدون کروات و بهرام رادن نیز با کت و شلواری کمی متفاوت همراه پاپیون مشکی، روی فرش قرمز جشنواره کن حاضر شدند؛ اما در آن زمان به‌ دلیل نبودن شبکه‌های اجتماعی، لباس هنرمندان تا این اندازه زیر ذره‌بین نبود.

لباس نیکی کریمی در یکی از جشنواره های بین المللی

لباس نیکی کریمی در یکی از جشنواره های بین المللی

نیکی کریمی نیز حضورهای متفاوتی را به‌عنوان داور و بازیگر در جشنواره‌های بین‌المللی تجربه کرده است. او در سال 2005 با فیلم «یک شب» در جشنواره کن و همچنین در سال 2007 با مانتو و شلواری سفید با حاشیه‌دوزی‌هایی از نقوش سنتی به‌عنوان داور این جشنواره، مقابل عکاسان حاضر شد. او در جشنواره‌ دیگری با پیراهنی بلند و ترکیب رنگ طوسی و بنفش حضور یافت.

 

لباس لیلا حاتمی در اختتامیه جشنواره کن 2012

لباس لیلا حاتمی در اختتامیه جشنواره کن 2012

لیلا حاتمی نیز حضورهای متفاوتی را در جشنواره‌های بین‌المللی تجربه کرده است؛ لباس او در مراسم اختتامیه جشنواره کن سال 2012 از سوی سایت مرکز «ورلد فشن ترندز» – یکی از مهم‌ترین مراکز لباس و مد دنیا – جزو 10 لباس برتر قرار گرفت. این هنرمند در این مراسم، یک پیراهن با بالاتنه سفید و دامن مشکی پوشید که روی کمر آن یک گل قرمز طراحی شده بود.

 

 

لباس لیلا حاتمی در جشنواره کن 2014

لباس لیلا حاتمی در جشنواره کن 2014

لباس 180 ساله این هنرمند در جشنواره کن 2014 نیز توجه بسیاری را جلب کرد. ایده پوشیدن این لباس را مهرنوش شاه‌حسینی – طراح لباس – داده بود.
همان زمان، شاه‌حسینی درباره‌ی این لباس تاریخی‌ توضیح داد: «این کت ‌و دامن به خانواده‌ی سنتی ما تعلق دارد و تا به امروز فقط یک‌بار از آن استفاده شده و پس از آن در صندوقچه‌ی شخصی و خانوادگی‌مان نگهداری می‌شد. مادرم فقط به ‌خاطر ارادتی که به لیلا حاتمی و خانواده‌ی او دارد، حاضر شد این لباس را در اختیار ما قرار دهد. خانم حاتمی برای این لباس ارزش زیادی قائل شد و بسیار خوشحال بود که در این مراسم بین‌المللی، سهمی در معرفی فرهنگ و یکی از هنرهای اصیل ایرانی دارد.»
البته نوع لباس این هنرمند در مراسم اختتامیه مراسم اسکار و بخش‌های دیگری از جشنواره کن، انتقادهایی را نیز به‌دنبال داشت.

 

 

لباس مریلا زارعی در جشنواره آسیا پاسیفیک 2014

لباس مریلا زارعی در جشنواره آسیا پاسیفیک 2014

حضور مریلا زارعی با لباسی از طرح گل‌های لاله‌ عباسی در قالی و رنگ لاجوردی در جشنواره 2014 آسیا پاسیفیک نیز نظر بسیاری را به خود جلب کرد.
آنا ثانی – طراح این لباس – درباره آن  گفت: «رقصی از نقش‌ها و رنگ‌ها و صلابت و پایداری از خطوط هندسی را روی این لباس انجام دادم و هنگامی که شروع به پیاده کردن گل‌های لاله‌عباسی روی پارچه کردم به نظرم رسید کار صحیحی را انجام دادم و این ساختارشکنی و تلفیق نقش قالی و معماری را دوست داشتم. علاقه‌مند بودم در بحث اقتباس صرفا از یک فرم خاص در معماری بهره نگیرم و در بین نقوش هندسی با اقتدار به‌دنبال نرمش زنانه‌ای می‌گشتم که آن را در طرح لاله‌عباسی فرش جستم و این‌گونه طرح قالی و معماری به هم گره خورد. درباره طیف رنگی هم دقت کردم تا کار با هم ادغام شود و در عین حضور، نرمش و قرابت رنگی کنار هم داشته باشند. بنابراین گل قالی هم به خانواده لاجوردی‌ها پیوست.»

 

لباس ساره بیات در جشنواره کن 2015

لباس ساره بیات در جشنواره کن 2015

ساره بیات که برای فیلم «ناهید» در جشنواره کن 2015 حاضر شد، یک کت سفید با آستین‌هایی متفاوت و شلواری مشکی پوشید.

 

 

لباس بازیگران فیلم گس روی فرش قرمز جشنواره رم

لباس بازیگران فیلم گس روی فرش قرمز جشنواره رم

حضور برخی بازیگران زنِ فیلم «گس» با بلوز، شلوار گشاد، چکمه و پوتین روی فرش قرمز جشنواره رُم نیز نظر بسیاری را به خود جلب کرد و البته انتقادهایی را نیز به‌همراه داشت. با توجه به کامنت‌های کاربران شبکه‌های اجتماعی به نظر می‌رسید که استفاده از این لباس‌ها برای مردم چندان جذاب نیست.

 

 

لباس مهتاب کرامتی روی فرش قرمز جشنواره فیلم شانگهای

لباس مهتاب کرامتی روی فرش قرمز جشنواره فیلم شانگهای

مهتاب کرامتی نیز که خودش سررشته‌ای در طراحی لباس دارد، با یک لباس بلند مشکی با سارافونی بلند و ترکیبی از رنگ‌های زرد، بنفش، قرمز، نارنجی و صورتی همراه با زیورآلات خاص لباسش، روی فرش قرمز جشنواره فیلم شانگهای رفت.

 

 

مدل لباس نگار جواهریان در جشنواره آسیا پاسیفیک 2013

مدل لباس نگار جواهریان در جشنواره آسیا پاسیفیک 2013

نگار جواهریان نیز که به نمایندگی از عوامل فیلم «حوض نقاشی» برای دریافت جایزه در جشنواره 2013 آسیا پاسیفیک حاضر شد، با یک بلوز و دامن بلند مشکی و نیم‌چادری از حریر با رودوزی‌های طلایی در این مراسم شرکت کرد.

 

 

لباس فاطمه معتمدآریا در جشنواره آسیا پاسیفیک

لباس فاطمه معتمدآریا در جشنواره آسیا پاسیفیک

عکس‌های فاطمه معتمدآریا با مانتویی منقوش‌شده با اشعار شاهنامه در مراسم اهدای جوایز به برگزیدگان نهمین دوره جشنواره سینمایی آسیا پاسفیک نیز در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌چرخید و این سبک مانتو به یک برند تبدیل شد و حتی برخی جوانان برای پوشیدن این مانتو اشتیاق نشان دادند.

امسال نیز لباس هنرمندانی از جمله ترانه علیدوستی، سحر دولتشاهی، ستاره پسیانی در جشنواره 2016 کن در شبکه‌های اجتماعی با واکنش‌هایی روبه‌رو شد.
طلیعه ایمانی، طراح لباس ستاره پسیانی در جشنواره کن 2016 بود. او پیش از این، لباس نوید محمدزاده را نیز در اختتامیه سی ‌و چهارمین جشنواره فجر طراحی کرد.

 

لباس ترانه علیدوستی در اختتامیه جشنواره کن 2016

لباس ترانه علیدوستی در اختتامیه جشنواره کن 2016

 

ایمانی درباره طراحی لباس نوید محمدزاده گفته بود: «ما ایرانی هستیم و محدودیت‌ها و امکانات و سلیقه‌های خاص کشور خود را داریم. کت و شلوارهای مردانه‌ای که در جشنواره‌های خارجی می‌بینیم به‌صورت کلاسیک دوخته می‌شوند و گرچه ساده به‌نظر می‌رسند، اما آدم‌های بسیار بزرگی مدت‌ها برای طراحی و دوخت آن زمان گذاشته‌اند. لباس‌های هنرمندان زن خارجی روی فرش قرمز نیز به هیچ‌وجه با کشور ما قابل مقایسه نیست. ما باید پوشش اسلامی و مانتو و روسری داشته باشیم، اما هنرمندان خارجی هرطور که دوست دارند ظاهر می‌شوند. بنابراین دست طراحان برای طراحی لباس آن‌ها بسیار باز است، اما کشور ما اسلامی است و اگر بخواهیم برای خانم‌ها لباس طراحی کنیم، باید یک پوشش کامل را در نظر بگیریم.»

 

لباس ترانه علیدوستی در جشنواره کن 2016

لباس ترانه علیدوستی در جشنواره کن 2016

طراح لباس‌های ترانه علیدوستی در جشنواره کن 2016 که توجه بسیاری را به خود جلب کرد، نگار نعمتی است. این طراح لباس پیش از این، برای فیلم‌های «اژدها وارد می‌شود»، «50 کیلو آلبالو» و «عصر یخبندان» نیز طراحی لباس کرده است.

با این‌که بازیگران در جشنواره‌های بین‌المللی، با لباس‌هایی که بر تن دارند نظر همه را به خود جلب می‌کنند؛ اما متأسفانه طراحان بسیاری در این زمینه ناشناخته مانده‌اند. البته به‌تازگی برخی بازیگران و چهره‌های شناخته‌شده در کنار انتشار عکس‌های‌شان در مراسم مختلف، نام طراح لباس‌شان را نیز می‌آورند و شاید این اقدام، گام کوچکی برای به رسمیت شناختن این حرفه در کشور شود.

 

عکس های مدل لباس بازیگران زن و مرد ایرانی که در جشنواره های بین المللی شرکت کردند!!!

طوبی بیوکستان عمرانگین آکیورک عمر در سریال ترکی لطیفه عکس عکس از مهناز افشار عکس بازیگران ایرانی عکس بازیگران زن ایرانی عکس جدید آیسو بازیگر سریال گوزل عکس جدید نیکی کریمی عکس سحر قریشی عکس مهناز افشار طراحی شده توسط افشين پير هاشميعکس نورگل عکس نیکی کریمی عکس های عکس های الناز گلرخ عکس های خفن عکس های خفن 95عکسهای رعنا آزادی ور روی فرش قرمز جشنواره 34 فیلم فجر عکسهای سحر دولتشاهی روی فرش قرمز جشنواره 34 فیلم فجر عکسهای طناز طباطبایی روی فرش قرمز جشنواره 34 فیلم فجر عکسهای عمرانگین آکیورک در سریال ترکی لطیفه عکس های لو رفته عکسهای پریناز ایزدیار روی فرش قرمز جشنواره 34 فیلم فجر عکس گوزل در سریال گوزل عید نوروز 95 لحظه دقیق تحویل سال 95مدل ایرانی مدل سبزه عید نوروز 95 مدل مشهور و زیبای ایرانی ملی کمپ مناسبت های سال 95 مهناز افشار نوروز 95نوروز 1395 نورگل یسیلكی نیکی کریمینیکی کریمی اینستاگرام نیکی کریمی در صفحه ی شخصی نیکی کریمی و همسرشهفت سین سال 95 کامپک کریستیانو رونالدوکریم ایلگاز کوزی گونی گناه فاطماگل چیه؟

به اشتراک بگذارید : google-reader yahoo Telegram
نظرات دیوار ها


نخستین نظر را ایجاد نمایید !