متفاوت ترین شبکه اجتماعی در ایران

بلاگ كاربران


من مدت‌هاست به اين موضوع علاقه‌مند شده‌ام كه حالات روحي ما چه تاثيري در زندگي شخصي و حرفه‌اي ما دارند.

مطالعات اخير نشان داده‌اند كه اگر خود را در "موضع پيروزي" يا "موضع قدرت" قرار دهيم به طور قابل‌توجهي مي‌توانيم شانس قبولي خود در يك مصاحبه‌ي شغلي را افزايش دهیم. اين كار، در واقع كار كوچكي به نظر مي‌رسد ولي خواه‌ناخواه تصويري كه ما از خودمان در ذهن داريم را خيلي بهبود مي‌بخشد. اين قضيه از نظر علمي هم تاييد شده است. اگر ادراكي كه از خودتان داريد را تغيير دهيد مي‌توانيد زندگي‌تان را عوض كنيد. اگر بفهميم چه روش‌هايي مي‌توانند تفكر ما در مورد خودمان را تغيير دهند مي‌توانيم دستاوردهاي زندگي كاري، زندگي عاشقانه، و زندگي اجتماعي خود را به شدت تغيير دهيم. اين قضيه ممكن است جادويي به نظر برسد ولي از نظر علمي ثابت شده است.

پس چطور مي‌توانيد خودپنداره‌ي خود را تغيير دهيد؟ از همين الان شروع كنيد، براي اينكه بتوانيد روش تفكر در مورد خودتان و در نتيجه مسير زندگي خود را به شدت تغيير دهيد، بايد اين دو كار بزرگ را انجام دهيد:‌

ادامه مطلب

منبع : مدیر اینفو

1 . افكاري كه در سرتان است را بشناسيد.

هر تعامل، گفتگو، فرايند، و تفكر شخصي‌اي كه در طول روز اتفاق مي‌افتد(چه خوب و چه بد)، به همان‌اندازه كه در واقعيت اهميت دارد ذهنتان را مشغول خواهد كرد. ممكن است با همكار خود در آسانسور باشيد، ولي فكرتان جاي ديگر باشد. چيزي كه مهم است اين است كه درك شما از وقوع اين رويدادها چگونه است. اينجاست كه  مي‌خواهيد سعي كنيد تغيير ايجاد نماييد.

يكي از بهترين راه‌ها براي اينكه نگاهتان به دنيا را تغيير دهيد اين است كه از مطالبي استفاده كنيد كه به شما كمك كنند متفاوت فكر كنید. كتاب‌هاي خودآموز، انگيزشي، خاطرات الهام‌بخش، و مطالبي از اين قبيل، همگي به شما كمك مي‌كنند كه فكرتان كمي متفاوت‌تر عمل كند و كم‌كم فرايند دروني خود را تغيير دهد. ممكن است لازم نباشد هر چه مي‌خوانيد را قلبا قبول داشته باشيد، فقط كافي است خودتان را در معرض اين محتوا و مطالب قرار دهيد تا مغز شما متفاوت كار كند.

به همين ترتيب، از مطالب "منفي"‌هم دوري كنيد. منظور از مطالب منفي، لزوما مطالب خشونت‌آميز و ... نيست، بلكه به اين خاطر مي‌گوييم "منفي" كه هيچ چيزي را به زندگي شما اضافه نمي‌كنند و شما را در سراشيبي قرار مي‌دهند، و اگر در سراشيبي قرار بگيريد ديگر نمي‌توانيد رشد كنيد. اين رشد، يك گام به سوي بهبود خودپنداره‌ي شماست.

تفكر مثبت چطور می تواند زندگی شما را تغيير دهد؟

2 . صداي درون خود را تغيير دهيد.

اول صبح وقتي داريد آماده مي‌شويد يا وقتي در حال پختن شام هستيد، يا وقتي شريك زندگي‌تان به خاطر كاري كه در خانه انجام نشده است ناراحت است، به نحوه‌ي صحبت با خودتان فكر كنيد. بعد از اين تجربيات، در مورد نوع زباني كه براي صحبت با خودتان استفاده مي‌كنيد فكر كنيد. آيا از كلمات منفي استفاده كرده و خودتان را سرزنش مي‌كنيد؟ يا به خودتان مي‌گوييد دوباره بيشتر تلاش خواهيد كرد و كار سختي نيست؟

لحظه‌اي از فكر خود بيرون آمده و به اين فكر كنيد كه اگر همين تجربيات براي يكي از عزيزان شما پيش بيايد چه واكنشي خواهيد داشت. فرض كنيد اين عزيز پيش شما بيايد و داستان كار امروز خود را برايتان تعريف كند و از اتفاقي كه برايش افتاده احساس بدي داشته باشد. او خجالت‌زده شده و از القاب و عناوين ناگواري براي خودش استفاده مي‌كند. آيا شما به اين دوست عزيز خود اجازه مي‌دهيد اين كار را انجام دهد يا پيش او مي‌رويد و مي‌گوييد چيز مهمي نيست، هر كسي ممكن است اشتباه كند، رئيست تند برخورد كرده؟

حالا چرا همين كار را براي خودتان انجام نمي‌دهيد؟

از اين به بعد هر وقت كلمات و افكار منفي به سراغتان آمد سعي كنيد يك گام به عقب برگرديد،‌ نفس عميق بكشيد، آرام باشيد، و به ياد بياوريد كه با خودتان مهربان باشيد. به خودتان يادآوري كنيد كه دفعه‌ي بعد بيشتر تلاش خواهيد كرد. تمرين كنيد خودتان را ببخشيد. در اين صورت احساس خواهيد كرد تصويري كه از خود در ذهن داريد بسيار بهبود مي‌يابد.

منبع : مدیر اینفو

به اشتراک بگذارید : google-reader yahoo Telegram
نظرات دیوار ها


amir_sakett
ارسال پاسخ

به به

به این میگن بلاگ مفید

بنده چون با گوشی هستم لذا لطف بفرمایید لینک این بلاگو روی دیوارم بذارین تا بچه ها بیشتر متوجه بشن

ممنون از شما